Co se skrývá pod mou Terapií dotekem?

15.02.2023

Často se setkávám u svých klientů s překvapením u terapie. Než ke mě přijdou, nebo já k nim. Jsou v domnění, že terapie která je čeká, je terapie u které ucítí bolest a že využiji hodně své síly. Opak je pravdou. Proto píšu tento článek. Aby jste si dokázali lépe představit, co vás čeká. 

Při terapii využívám základů Dornovy metody a Osteodynamiky. Přenáším znalosti a zkušenosti z těchto terapií na těla klientů. Práce s fasciemi, kosti, klouby. S přibývající praxí a klientů jsem totiž zjistila, že každý máte jiný problém a často úplně někde jinde než mi povíte. Každý z vás je individualita. A tak jsem se rozhodla i k terapiím přistupovat. Základ je stejný. Ale další průběh terapie už mi určí vaše tělo, vaše fascie. 

Když se mi pod rukama po chvilce uvolní měkké tkáně, začne vaše tělo mluvit. Někdy stačí jen jemný dotek. A pro stresem či napětím stáhlé tělo, je to signál spustit neuvěřitelné reakce. Někomu se začnou tvořit mžitky před očima, někdo skoro omdlí, jiný si užívá příjemné uvolnění. Ve všech případech respektuji aktuální stav člověka a nevyužívám větší síly a hmatů. 

Už jsem se taky naučila odhadnout míru a délku terapie. Jak moc do vás mohu sáhnout. Někomu prospěje čistě jen Dornova metoda ( kosti, klouby). Jiným vyhovuje práce s měkkými tkáněmi. Někdy stačí jen pohladit a prohřát energií bolavá místa. Vždy se ale snažím dát vašemu tělu o co mě žádá. A taky vás o tom při terapii informuji. Co cítím, co mi říká. Je to taky z důvodu aby jste si uvědomili, že já nejsem ten kdo vás opraví. A budete fit na dalšího půl roku. Já vám pomohu teď. A na nějakou dobu. Ale i vy se musíte podílet na procesu.  Naučit se respektovat, že vás něco bolí.  Řešit to. Nejlépe dříve, než se ke mě vyloženě dokulháte :)

Mé terapie nejsou jen o fyzickém těle. Ale i o vašem duševním a psychickém rozpoložení. Vše se vším souvisí. A věřte nebo ne. Vaše tělo mi to poví :)