Jóga po mozkové mrtvici.

10.09.2022
Dcera našeho známého prodělala tento stav a zůstala na půl těla ochrnutá. A tak jsem nabídla vyzkoušet terapie. Nejprve jsme se pustili do terapií Osteodynamikou (Dornova metoda+fascie, atd.) Terapie ji postupně krásně uvolňovaly záda. Pomáhaly s pohybem. Uvolňovaly od bolestí. Pohyb se stal lepší, volnější.

Postupem času, kdy jsem díky studiu Ashtangy dostávala i návody na možnosti v józe, mě napadlo, že i přes špatnou hybnost jejího těla zkusíme jógu.
A tak jsme spolu hledaly varianty. Možnosti. A hle. Dech propojený s pohybem začal mít  svůj účinek.
Nebyla to záležitost týdne či dvou. Pracujeme spolu na tom asi už půl roku. Tato cesta je cesta na hooodně dlouhý výlet. A hlavně bez přílišných očekávání.
A jaké že se nám dějí zázraky? Pro nás ač pidi midi momenty, tak jsou to momenty plné jásotu a překvapených výrazů. Ochrnutá noha se zlepšila v hybnosti, při terapiích Dornovkou cití doteky a reaguje. Ochrnutá ruka jde sama vzhůru. Vše je propojedno s dechem. Kdyby to šlo, tak vám to natočím😁ale jsou to AHA momenty kdy opravdu jen jásáme radostí. 
Tímto bych chtěla napsat, že jóga je kámoš. Pro nemocné, ochrnuté, se sádrou. Pro zdravé, akční nebo úplně pomalé lidičky. Když Vám dokáže učitel najít vaši možnost.  Budou se dít zázraky. 💚